Mechanika

Zajmujemy się projektowaniem obudów do urządzeń, jak i niezależnych konstrukcji mechanicznych, głównie metalowych.

Projekt obudowy urządzenia zaczynamy od opracowania kilku koncepcji i przedstawienia ich wizualizacji klientowi. Po wybraniu jednej z nich przystępujemy do dalszego opracowania szczegółów i wykonania rzeczywistego modelu w oparciu o wydruk 3D.

Kolejnym etapem jest projektowanie CAD, czyli przekształcenie koncepcji wizualnej w dającą się wyprodukować obudowę. Na tym etapie wykonywane są wszelkie analizy, obliczenia oraz prace związane z technologicznością konstrukcji np. pod kątem gięcia blachy lub pozwalające na wykonanie optymalnych form wtryskowych (eliminacja zbędnych suwaków, dostosowanie grubości ścian do materiału itd.).

Podczas projektowania obudowy dobierane są do niej odpowiednie materiały zarówno pod względem funkcjonalnym i estetycznym, jak i pod względem bezpieczeństwa np. związanego z palnością obudowy.

Prace CAD nad obudową urządzenia odbywają się równolegle z projektowaniem elektroniki w celu zapewnienia pełnej zgodności mechanicznej oraz funkcjonalnej produktu.

Efektem końcowym tych prac jest przygotowanie dokumentacji 2D i 3D umożliwiającej wytworzenie obudów przez nas lub w innej firmie wybranej przez klienta.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.